| bibi5961 a întrebat:

as vrea sa va intreb ce parere aveti de un opel astra berlina, diesel din 2001-2003? sa-mi spuneti si despre partea tehnica cum e...si ink ceva, am auzit ca are tabla cam proasta, voi ce spuneti? cine imi ofera cele mai multe info benefice despre masina primeste fundita. mersi mult

Răspuns Câştigător
| panteravalcea a răspuns:

Nu te lua dupa rautatciosi sau poate nu stiu. opelul care vrei tu sa ti-l iei e f buna.un prieten de-al meu are o asta din 2001 1.7 diesel sie ff buna.scoare mai putin si decat golful meu. piesele sunt foarte foarte ieftine iar misogin nu are dreptate la treaba cu pompa de motorina.la orice masina pompa de motorina costa ceva ceva iar la capitolu tabla din ce am vazut eu si din auzite opelurile asta dupa 99-2000 au o tabla ff buna.nu se compara cu modelu anterior care l-ama vut si eu.adica era bun si acela dar boala lor era rugina la aripi

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este o masina destul de ok. Tabla este identica pe masinile noi de 0.5, dacia 0.6 sau daca vrei ceva cu tabla buna ia Wartburg are tabla militara de 1 mm, ce vrei mai mult de atat, dar are vreo tona si putin o masina atat de mica cum este un Wartburg!

| mgtow a răspuns:

Orice masina din anii 2000 au tablele varza, eu nu ti-o recomand pentru ca iti poate cauza probleme (cu pompa de motorina) in caz ca e diesel, maicamea are un vectra din 2004 si ii da probleme la pornire daca nu o porneste in fiecare zi si directia incepe sa fie putin mai dura.

| raducmustiuc a răspuns:

E o masina foarte buna, depinde de pret si de nr. de kilometres happy. eu am avut una noua si dupa un an poc poc mi-a cazut toba de esapament pe autostrada in Germania happy