| GabrielTiberiu1998 a întrebat:

Cand recomandati sa ma apuc de scoala de soferi? Cu 3 luni inainte, cu 2?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fix atunci cand esti sigur ca are rost sa-ti iei permis, si o sa ai o masina 'la indemana'.
Nu-ti pierde vremea cu scoala de soferi, daca habar n-ai ce e o masina, si te gandesti sa-ti cumperi una dupa facultate. In primul an de 'permis' trebuie sa ai o masina pe mana, altfel ai 100% sanse sa devii un alt sofer paralel.
Scuza-mi paranteza. Cat despre perioada de scoala... Eu in februarie (2011) am inceput scoala, la sf lui martie am dat examenul teoretic, pe 15 aprilie am luat orasul. Deci, cu 3 luni inainte e cam devreme, vei termina scoala inainte de 18 ani; mai bine cu 2 luni inainte.

| GabrielTiberiu1998 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Asa ma gandeam si eu, nu eram chiar sigur, voiam sa mai intreb pe cineva. mersi frumos de sfat

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti incepe cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei minime pentru categoria pe care o vrei.
Intereseaza-te la scoala pe care vrei s-o urmezi si alege perioada in functie de cat timp tine instruirea, respectiv s-o termini cu cca 7 zile inainte de examinarea teoretica, pentru a mai putea repeta legislatia.