| CristiAndrei28 a întrebat:

Cand se plateşte taxa de 68 de lei a permisului de conducere si taxa în valoare 6 lei pentru obţinerea permisului pentru categoria B? Multumesc, ofer funda.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxele se platesc inainte de sustinerea testului teoretic, pentru a te primi la examinare trebuie sa ai la dosar si chitantele de plata a acestor taxe.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Taxa de 68lei se plateste la CEC, si include costul expedierii prin posta. Se plateste o singura data, inainte de a inregistra dosarul la permise, ca sa pui si chitanta aia in el.
Taxa de 6 lei se plateste la primarie, se plateste pentru fiecare examinare. Primele doua incercari sunt ieftine, 6 lei parca, a 3-a e mult mai scumpa.