| Ayazicfrate822 a întrebat:

Salut TPU. Care e diferenta dintre un off road si enduro ( motocross )? De exemplu cu cel off road pot merge pe strada la fel de bine ca cel enduro? Care sunt diferentele de viteza?

1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Enduro este versiunea hard a versiunii off road și nu prea se poate circula pe stradă, pentru că nu are confortul, stabilitatea necesară.
NU contează viteza la aceste versiuni, ci exact ca la autoturisme, cuplu motor, plaja de turații. Degeaba ai viteză dacă nu ai cuplul necesar la roată. Cutie de viteze specifică.