| bogdan2012 a întrebat:

care e mai buna masina dintre Skoda octavia din 2007 si Volkswagen Passat din 2007? ma refer la motor, fiabilitate, cutie de viteze,manevrabilitate, consum etc, dau funda Multumesc

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Salut.Ambele masini sunt aceleasi,ceea ce difera este designul si pretul.
Deci cred ca singurul avantaj care il are Skoda spre deosebire de Vw este pretul,portbagajul care este hatchback,si are o deschidere foarte mare. Avantaje Vw fata de Skoda sunt urmatoarele, comfort mult mai ok, se intinde la sosea ca sa zic asa un pic dar nu e o diferenta mare, este una care o sesizezi foarte greu si luxul, dar aici mai depinde si de dotarile masinii.De obicei ambele masini au dotari precum climatronic,piele,comenzi pe volan, ceea ce e normal sunt masini care ai pretenii de la comfort, spatiu si putere.
Bafta, ai de ales, ambele sunt bune!

2 răspunsuri:
| justjohn a răspuns:

Au acelasi motor happy skoda Wv audi seat sunt aceeasi galerie...

| MariusF23 a răspuns:

Octavia e o compacta, Passat face parte din clasa medie happy comparam 2 masini din clase diferite, evident ca Passat-ul castiga la comportament pe sosea, spatiu interior, calitate, confort. Ca design, sincer sa fiu nu imi place niciuna, dar as prefera Octavia, mi se pare mai putin anosta decat Passat-ul. Ca motoare, au aceleasi propulsoare pe benzina si motorina, care ar trebui sa-si faca treaba cu succes. Ca fiabilitate, nu prea am auzit sa fie probleme cu Octavia.