| stefan_9782 a întrebat:

ce se intampla daca scot toba la scuter 4 t 150cc; afecteaza cu ceva motorul sau performantele?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu se strica nimic dar nu mai trage aproape deloc, si face un zgomot foarte urat + ca iti poti lua amenda daca te opreste un militian prost (Scuzati pleonasmul)!

Stefan
| Stefan a răspuns:

În primul rand poluiezi fonic si poti sa fii amendat de politia rutiera, apoi poti avea probleme in functionarea motorului si al consumului de carburant.

| MaXSp3ed a răspuns:

Nu afecteaza la nimic dar paraie de te doare capu laughing

| HelloWirus a răspuns:

Nu e adevarat. Se uzeaza mai repede setul, nu mai trage la fel, nu mai fuge la fel, toate performantele scad. In plus ca paraie foarte tare. Nici nu iti imaginezi. Eu am avut un scuter de 49 in 2t si am mers fara toba o vara intreaga si pot sa spun ca acum trebuie sa ii schimb setul deoarece nu maitage deloc. Mult succeswinking