| deffer a întrebat:

cine imi poate spune unde pot găsi senzorul de temperatura la un Opel vectra b capacitate motor 2000 an 1997
(ma refer adica la interiorul masinii)

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Are climatronic?
Eu am avut Vectra b, cu aer simplu, senzorul de temperatura era in bara din fata in partea centrala sus, a grilajului din bara.

2 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Nu cred că senzorul de temperatură se află în interiorul maşinii deoarece acesta arată temperatura exterioară, nu cea interioară.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Este montat pe mijlocul masinii in traversa metalica din bara fata. Ca sa ajungi la el, trebuie data grila jos si se vede. Cablul vine de sub farul stanfa. Unul nou este aproximativ 30-50 lei.