| kosti99 a întrebat:

cine imi spune si mie ce au masinile sport in fata (ma refer la cele care au motorul in spate spre ex. Lamborghini)? M-am gandit ca ar putea avea portbagajul dar la un accident ce s-ar face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Prietene,cand ai motorul amplasat in fata si portbagaj in spate si te loveste cineva din spate, ce faci?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru ombladon):

Rupi scaunul tau, si ajungi pe bancheta din spate (daca nu vine ea la tine), cu ceva lovituri pe tot corpul si mai ales la nivelul gatului.
Asta mi-a povestit cineva care a fost lovit din spate, in timp ce statea la semafor intr-un S-klasse mai vechi. Portbagajul ala imens a devenit cur de hatch, iar impactul a fost atat de puternic incat au traversat intersectia.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Cred ca tocmai de asta au motorul in spate, in cazul unui accident la mare viteza, motorul daca era in fata ambele masini cred ca ar fi explodat.