| Ash00 a întrebat:

Cum pot face sa treaca anii mai repede? Ma refer la faptul ca trebuie sa mai astept inca 2 ani ca sa pot sa dau de permis moto. Pur si simplu sunt obsedata de motociclete, nu-mi pot lua gandu de la ele. In mare parte din zi ma simt foarte prost si n-am chef de viata. Stie cineva cum as putea trece mai repede peste acesti ani? Sau cel putin sa treaca ziua mai repede. Mtumesc!

Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

Ocupa te cu ceva, servici scoală si o sa vezi cum trec zilele de repede cand faci ceva.

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ca poti lua permis si la 16 ani, nu? Sau ai 14?

| Ash00 explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca pot si la 16, dar din motive personale trebuie sa dau de permis la 18.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ash00):

Am inteles. Ei bine, va trebui ca pana atunci sa iti gasesti alte scopuri. Oricum sa stii ca e destul de stresanta scoala de soferi si mai ales costisitoare big grin Dar merita pentru cine doreste.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aoleu... cum sa zici asta? happy

Era si o faza, in care un copil si-a dorit sa treaca anii sa ajunga la adolescenta. Dupa, si-a dorit sa treaca anii (pentru ca la fel cum gandesti acum putea sa gandeasca si dupa) sa ajunga la un loc de munca. Dupa a vazut ca este prea greu sa faca asta, prea multe griji, prea multi bani cheltuiti... apoi si-a dorit sa scape de lucru, asa ca a ajuns undeva pe la 50 de ani. Si acolo si-a dat seama ca a imbatranit si i-a trecut viata.

Viata este frumoasa in secunda asta, nu in alta, asa ca acepta asta. Fii fericita ca persoana asa cum este ea. Cand o sa ai motocicleta nu o sa ai un alt chef de viata, daca lucrurile marunte nu poti sa le apreciezi... pe cele mari, nici atat.

Numai bine! ^_^

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda

| troleibuz a răspuns:

Daca asa gandesti acum sa vezi ce depresie te apuca la 20 cand incepi sa iti dai seama ca timpul trece prea repede

Răspuns utilizator avertizat
| Ash00 explică (pentru celTanar):

Mersi de idee happy tot la categoria motociclete raman. Daca e sa vina un cretin in mine si sa crap na aia e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ash00):

Uite inca o idee... poti sa-ti iei o bicicleta sau sa te uiti la canalul de YT al tipului asta...
https://www.youtube.com/watch?v=2PAdWhEeCWY&ab_channel=SAFABrian
E nebun omul, merge cu 80-90 la ora pe bicicleta, dar peisajele sunt super :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anii oricum trec extrem de repede... o sa vezi tu cand treci de 20 de ani ca o sa iti para rau si o sa vrei sa ai din nou 15-16...

| morfeo a răspuns:

Hiberneaza

| Ash00 explică (pentru anonim_4396):

Mersi

| Bariel a răspuns:

Nu stiu daca locuiesti la tara dar o idee ar fi sa ti iei una de teren, poti sa o conduci daca nu intri cu ea pe drum public. Ca fapt divers, daca satul e ca al meu mai izolat, fara probleme si pe drumuri publice lol happy. Am avut cateva probleme cu politia dar scapi usor cand ai enduro, oricum vreau sa trec si pe strada, motocicleta mea de vis este Yamaha tenere 700(chiar daca nu imi prea place bordul) mai am un an si dau de A2, din pacate trebuie sa limitez motocicleta deoarece e prea puternica. Ai vre o motocicleta de suflet daca spui ca esti asa disperat happy?

| Ash00 explică (pentru Bariel):

Din pacate nu locuiesc la tara, dar da am o motocicleta de vis pe care pur si simplu o iubesc... Kawasaki ninja Zx 10r

| Ash00 explică (pentru Ash00):

Totusi imi place foarte mult bordul de la Kawasaki ninja Zx 6r

| Bariel a răspuns (pentru Ash00):

E de 1000, nu cred ca poti sa l limitezi pentru A2. Va trebuie sa astepti 4 ani lol

| Ash00 explică (pentru Bariel):

Un prieten a avut kawasaki ninja la 18 ani deci...

| Bariel a răspuns (pentru Ash00):

M-am interesat ni nu o sa poti sa-ti limitezi motorul de o 1000, cel putin nu legal happy. Pai poti avea kawasaki ninja la 18 ani deoarece sunt si mai mici, eu vorbesc de cele de 1000. Poti totusi sa optezi pentru ninja zx6r

| Ash00 explică (pentru Bariel):

Ok mersi mult