| Ionut_Brotnei_1990 a întrebat:

Salut TPU doresc sa achiziționez o mașină cu un buget de 4000 de euro sa fie diesel, motor de maxim 2.0 sau 2.2 ca am înțeles ca motorizările astea sunt si potente si fiabile. Care sa nu aibă nici consum extraordinar de mare si sa fie 2008-2009. Ce imi recomandați? Am auzit ca Honda civic cu motorul de 2.2 este destul de bun. Aștept propuneri. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Diesel uri pe japoneze? Hmm

| CuStimaSiRespect a răspuns:

E mai recomandabil să îi iei o mașini populare, gen VW Golf sau Ford Focus, reparațiile nu sunt atât de costisitoare precum la mașinile mai puțin vândute, plus că își conservă valoarea mai bine în timp.
Dar poți să îți iei ce mașină vrei din buget, până la urmă este și o chestiune de preferințe și personalitate.