| robijam a întrebat:

Ma poate lamuri cineva pe mine ce inseamna "cazan" in termeni automobilistici?

Răspuns Câştigător
| hashu1985 a răspuns:

"cazan" e un cuvand folosit pentru a definii o masina veche...in principal, o rabla. happy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://dexonline.ro/definitie/cazan, găsești aici!
Pa, pa.

| MrAnderson a răspuns:

Salut Robi,

"Cazan" inseamna de obicei o masina mult prea veche, uzata sau neingrijita.

| gmxromania78 a răspuns:

Salut!
Cazan inseamna o masina care nu este atat de buna si scoate fum, si poate mai insemna si toba!

| AlexandrulS a răspuns:

Cazan=Harb. dar nu il gasesti in dexlaughing este un cuvant folosit de smecherasi sa zic asa...

| m2704 a răspuns:

O rabla de masina.

| PurceluAtomic a răspuns:

Cazan nu inseamna nimic din cele mentionate mai sus. Cazan este o masina care lasa ditai dara de fum in spate.

| aurasflorin11 a răspuns:

Un butoi de fier