| IONYUTZ a întrebat:

masina vw lupo de la adresa urmatoare sau altele de genul asta se incadreaza la subcategoria B1 sau sa fie conduse cu atestat
http://www.bestauto.ro/......147091.htm
ofer o funda si un vot

Răspuns Câştigător
| siteauto a răspuns:

"SUBCATEGORIA B1: autovehiculul cu trei sau patru roti având masa proprie peste 400 kg, dar nu mai mare de 550 kg, si echipat cu un motor cu ardere interna cu capacitate cilindrica mai mare de 45 cm3 sau cu orice alt motor cu o putere echivalenta ori cu viteza prin constructie mai mare de 50 km/h\" VW Lupo cu siguranta nu se incadreaza in aceasta categorie, pentru el iti trebuie categoria B

| IONYUTZ explică (pentru siteauto):

Sti vreo piata prin Bucuresti de unde pot cumpara un aixam
de unde pot lua atestat de scute de la politie sau de la primarie

| IONYUTZ explică (pentru siteauto):

Salut siteauto am vazut mai de mult raspunsul tau si as vrea sa te intreb daca cu subcategoria b1 se poate merge cu scutere.
Si daca exista vreo limita de viteza pentru aixam (ma refer la faptul ca de la Bucuresti spre rosiorii nu am voie cu un aixam ce prinde 80 deoarece merge prea incet)