| Nicusor_Colea_2000 a întrebat:

mi-a comandat un baiat ulei 300v pentru yamaha majesty de 250 si din greseala mi-a comandat pentru masina nu pentru 4t. Are ceva daca pun in scuter? Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Uleiul de masina nu greseaza la fel de bine ca cel de motociclete. Se mai pot pune aditivi dar nu este o solutie pe termen lung. Risti sa-ti strici scuterul.
Mai am ceva sa-ti spun: nu mai scrie "pun an scuter". La inceputul, la sfarsitul si in cuvintele compuse se scrie cu "î" din "i". Asa ca trebuia sa scrii: "pun in scuter". Asa evitai si jignirea individului de mai sus care, in loc sa-ti raspunda lamuritor, isi bate joc de tine. Asa a invatat el in cei sapte ani de acasa.

1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

4t=proctomatabazbaza, ori motor in patru timpi, ca si acea al majoritatii autoturismelor!?
Vinde-ti mobra si mai treci pe la orele de mecanica, pentru a invata ca fabricantii motoarelor in patru timpi nu stiu ca exista utilizatori de motociclete "analabeti-functional".