| IonescuRobert a întrebat:

Salut TPU!
Miercuri pe 7, am luat orasul pentru permisul auto.
De ce astazi vineri, 9, nu mi-a ajuns permisul acasa?
Exista posibilitatea sa fi ajuns, dar nu mi l-a mai livrat nimeni fiind si vineri seara si urmeaza Weekendul?
Sau urmeaza sa mi-l trimita de luni incolo?
Permisul e macar "fabricat"?
Astept raspunsuri urgent.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ti la adus pentru ca nu se aduc asa repede. 2 zile. O sa vina săptămâna viitoare

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai răbdare unde te grabesti asa? Ai masină? O sa primesti si permis vezi sa nu te pună ăla rau sa conduci fara permis ca dai de belea.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Permisele se fac intr-un sngur loc pentru toata tara. Nici posta nu vine in 2 zile, daramite ca trebuie tiparit, plastifiat, bagat in plic etc., asa cum se pregateste si expediaza o scrisoare.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Au fost cazuri cand a venit dupa 2 saptamani.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Durează cam o săptămână mai mult sau mai putin.