| MariusZap69 a întrebat:

Am avut o experiență foarte proastă cu cei de la sameday.

Am plasat o comandă la PC garage sâmbătă iar luni comanda a plecat din Ilfov spre depozitul din Brașov. A ajuns marți dimineață iar toată ziua a stat in depozitul lor ca apoi sa mi-l trimita la Sibiu peste noapte iar apoi sa vina miercuri dimineața iar in Brașov la depozit. Am sunat miercuri la ei sa intreb ce s-a întâmplat iar aceștia mi-au spus ca a fost trimis la Sibiu din nu stiu ce motive cum ca ar fi trebuit sa il fi schimbat acolo si ca urmează sa fie livrat maine adica joi dimineață cel mai probabil. Dar când am verificat AWB-ul coletul meu iar a plecat mai stiu eu unde din depozit. Mi se pare ca sunt foarte neserioși si nu stiu ce ar trebui sa fac pentru că probabil sa nici maine nu imi va fi livratsad

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil vreo greseala. Nu am avut niciodata probleme cu ei. O comanda facuta duminica mi-a venit marti la eaybox.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Probabil au făcut o greșeală de gestiune undeva. Am pățit și eu ceva asemănător în urmă cu 4 ani aproximativ. Dar am vorbit cu ei și s-a rezolvat. În acel moment eu nu am fost foarte revoltat de greșeală, deoarece nu aveam neaparat nevoie de grabă de obiectul din pachet.
Dar poate fi o problemă dacă ai nevoie urgent de acel colet.