| Alberto712009 a întrebat:

Pests un an as vreau sa imi iau un scuter electric, prinde 25/h in special la tara off-road, am voie?

3 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Ai voie sa-ti cumperi scuter electric, dar trebuie sa iei carnet pentru el. Intereseaza-te pe site-ul Politiei rutiere de la ce varsta poti conduce si ce trebuie sa inveti pentru carnet!
Daca mergi doar offroad cu el nu ai nevoie de carnet, dar cum ai atins soseaua poti sa ai dosar penal pentru ca nu ai carnet.

| AlexMh a răspuns:

Daca ai carnet, desigur. Ai nevoie de AM. El chiar daca este limitat la 25/h, iar in mod legal ai avea voie, se considera vehicul, doarece stai jos. Exista restrictii pana si pentru bicicleta electrica

| kevin9 a răspuns:

Da