| MaxiValau a întrebat:

Stie cineva care este diferenta dintre Xenon si Bixenon?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Normal este Singlexenon si Bixenon deoarece xenonul simplu este doar un gas, sunt becuri cu descarcare in gaze ca si halogenul si toate celelalte noi exceptand ledurile. Singlexenonul este doar pe faza scurta si bixenon este pe pozitii de iluminat si faza scurta si faza lunga si full xenon este si pe proiectoarele de ceata.

2 răspunsuri:
| dyonline88 a răspuns:

Xenonul e numai pe faza scurta...bixenon e si pe faza lunga. funda?

| MLVenus a răspuns:

Bi-xenon, prin definitie inseamna doua fascicule xenon, implicit doua becuri xenon pe far. happy