| stefan_9782 a întrebat:

stie cineva unde pot sa decapsez un ambielaj de motocicleta in bucuresti sau macar pe unde sunt niste centre de dezmembrari unde as putea gasi unul second hand?(motorul este de 80cc)

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai ai 2 metode or la un service auto sau un mecanic auto fiindca oricine trebuie sa aiba o presa pentru asa ceva nu e ceva greu de gasit, or mai ai o sansa dar trebuie cineva care sa se priceapa, la cald cu un autogen sa incalzesti si sa tragi de ax doar ca daca nu te pricepi si incalzesti prea mult decalesti fieru si nu ai facut nici o afacere mai mult strici. Cea mai indicata varianta ar fi cu o presa care o gasesti la la orice service!