| Adryan28 a întrebat:

Stiti cumva unde se poate face itp-ul la o masina de Bulgaria in Bucuresti? Eu am inteles de la cineva ca este pe undeva prin zona Vitan.

P.S. Imi cer scuze daca am postat intrebarea in categoria nepotrivita.

1 răspuns:
| Oviiyy a răspuns:

ITP-ul la masini pe Bulgaria nu se face in Romania, din cate stiu eu, daca sunt inmatriculate in tara respectiva ele trebuie sa se supuna legii de acolo si standardelor care sunt corelate cu cele internationale. pe talonul masinii nu are voie sa scrie nimeni decat autoritatile de acolo. de ce cand numerele jos de pe masina din Bulgaria este foarte greu sa le mai pui inapoi iar politia te pune pe tine sa le dai jos cand te opreste, ei nu au voie sa le dea jos.