| Tehnologie a întrebat:

Sunt interesat de un Bmw 318i e 46, an 2000,118 CP,ce parere aveti? Consum, intretinere? Se merita sa pun o instalatie GPL omologata pe el? Multumesc!

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca iti iei bmw, ce naiba ii pui gpl? ia-ti o roaba!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Consumul e normal pentru un asemenea motor, intretinere scumpa ca doar e un BMW.

De ce vrei sa iti bati joc de masina punand GPL?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrei BMW cand se apropie iarna, te intereseaza consumul si mai vrei si GPL.
Unde e logica? Te simti mandru daca conduci un BMW acolo unde e fix ceea ce nu-ti trebuie?
De banii de E46 iti cumperi linistit un Megane 2 1.6 sau 1.8, masina ideala pentru ce iti trebuie tie.
Am folosit un Megane 1.8 16v cu GPL secvential omologat si pot spune ca nu ai ce sa ceri mai mult de la o masina. Confort (fonic, termic si fizic), siguranta, fiabilitate, stabilitate, economie si chiar sportivitate (mergeam si cu 190km/h pe drumuri cu o banda pe sens, cu GPL-ul pornit (secventiala baga si putina benzina la turatii mari).
Sincer, daca stii sa alegi masina straina potrivita, ai sa vezi ca masinile nemtesti sunt niste Dacii facute sa reziste multi km si atat.