| alecswtz a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un Fiat Grande Punto 2010-2011, 1.3 multijet (90 Cp), imi puteti spune cate ceva despre acest motor? fiabilitate, consum, alte probleme...

Multumesc.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Ionut1492):

Vezi ca pe Logan s-au pus la un moment dat motoare pe benzina in 16 supape de 105 cp si care au capacitatea de 1.6 nu de 1.3. Si cum adica depasesti orice Logan? n-am inteles... Pe sosea poti depasi BMW-uri seria 5 cu Dacia 1310.

Răspuns utilizator avertizat
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Ionut1492):

Problema e ca Dieselul de la 4000 rpm in sus e mort iar benzinarul de la 4000 rpm in sus abia atunci incepe sa-si arate coltiiwinking N-ai cum sa faci cu un motor Diesel unu pe benzina nici la liniute si nici pe sosea chiar daca ar avea acelasi numar de cai putere.

Răspuns utilizator avertizat