| Tehnologie a întrebat:

Vreau sa-mi construiesti o remorca de 750kg si nu am gasit un proiect de la A la Z dupa care sa ma pot lua.De ce am nevoie pentru constructia remorcii? Cum se va proceda cu actele? Cat m-ar duce investitia? Multumesc!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O remorca noua gasesti incepand de la 2000 lei, in magazin, si o inmatriculezi direct.
Nu cred ca in regie proprie, cu toate materialele + manopera de lacatus mecanic si sudor, ai iesi mai ieftin.
In plus, ca sa inmatriculezi ceva homemade, trebuie sa platesti o serie de teste la RAR, care te vor costa aproape cat o remorca noua.
Legislatia in Romania nu e prea permisiva, cand vine vorba de prototipuri.

| AlexandrulS a răspuns:

Trebuie sa o duci la rar sa platesti tot felul de teste pentru siguranta, ceea ce te duce mai mult decat te duce remorca, iar in al doilea rand este multa birocratie, acte peste acte. Te sfatuiesc sa cauti una pe net... poate chiar si mai veche si sa o duci sa o repare cineva.