| Serj69 a întrebat:

Salut tuturor, am si eu o intrebare.
Ce sa fac daca imi expira permisul in perioada asta cu coronavirus-ul?
Cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar daca expira permisul ramane valabil inca maximum 90 de zile de la incetarea starii de urgenta si vei putea sa-l preschimbi dupa incetarea starii de urgenta.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ramane valabil pe perioada starii de urgență si inca 90 zile după

| Frank51 a răspuns:

Conform ordonantelor recente, actele raman valabile pe perioada starii de urgenta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Art. 14 - Se menține valabilitatea documentelor eliberate de autoritățile publice care expiră pe perioada stării de urgență.

| iwefgOficiall a răspuns:

Mda si eu tot le fel am auzit raman valabile pana se termina starea de urgenta!

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Trebuie neapărat să aștepți puțin să treacă aceasta pandemie. Probabil îți va rămâne valabil pana după trecerea acestei crize. Sănătate îți doresc! happy

| RavenNymph a răspuns:

Din câte știu, dacă îți expiră buletinul în perioada asta rămâne totuși valabil până după starea de urgență. Probabil este valabil si in cazul permisului de conducere.