| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, un a4 break are cumva spatiu mai mare decat berlina? Ma refer la spatiu pentru sofer, pasageri. Im comparație cu un passat b5 este cu mult mai mic?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cand compari masini spune ce an de fabricatie sunt. Apoi cauta pe wikipedia la brandul respectiv si gasesti date de care doresti tu, spatiu la picioare, la umeri, la cap la pasageri la sofer etc, capacitatea portbagaj bla bla.Asa cum intrebi pe aici, la fel de bine ai putea sa cauti si stiai de atunci sigur direct de la fabricant cum sta treaba, nu ce spune unu si altu.Deci mai incearca sa folosesti netu si calc ala si pentru altceva in afara de chat si Facebook laughing

| OldSoul a răspuns:

Diferenta de spatiu intre break si berlina e doar la portbagaj, in interior, totul e la fel.
In comparatie cu Passat B5.5 e o diferenta, insa nu atat de semnificativa, problema apare oarecum cand dai scaunele din fata la maxim in spate, atunci o sa se observe oarecum diferenta de spatiu.
Eu am trecut de la Passat la A4 si nu am de ce sa ma plang, nu ma deranjeaza atat de mult diferenta.
Ce e drept, la Passat simti ca ai putin spatiu in plus, dar nu te ajuta cu mult.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

In general diferenta intre break si berlina se simte doar in spate, mai exact in portbagaj.Si ca comparatie cu un B5, tot pe acolo e spatiul.

| Emanuel_Cocut_1999 explică:

Este modelul 2003-2004