| anieaa a întrebat:

Salut, unde pot gasi specificatiile tehnice amanuntite ale motorului de pe dacia logan?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce specificații vrei.
Unele sunt pe Wikipedia sau alte site-uri de genul.
Scheme electrice găsești în programe de service (autodata, wow, alldata, etc), iar schema componentelor mecanice poate fi găsită pe site-uri precum www.7zap.com
În autodata poți găsi valorile de reglaj și de măsurare.
Pe fiecare anexă a motorului poți găsi fișa tehnică de la producătorul ei. De exemplu, la o turbină poți afla debitul și presiunea de aer pe care îl poate genera în siguranță, eventual și uleiul de care are nevoie.

Răspuns utilizator avertizat
| GeorgeCazan a răspuns:

Ce tip de Logan? Ce tip de motorizare? Am ceva manuale...
Eu am un MCV 1.6 16v motor de 103cp și am cam toate manualele posibile găsite pe net.