| coadadematura a întrebat:

Salut.
Va rog sa ma ajutati cu niste informatii.
Vreau sa imi schimb placutele de inmatriculare la autovehicul deoarece sunt deteriorate si aici intervine problema. Am gasit informatii cu actele necesare insa problema o reprezinta programarea online. Site-ul DRPCIV este prost realizat si fara detalii. Dupa ce selectez sectiunea "programari online" si dupa ce selectez judetul in care sunt, apar câteva optiuni: "Inregistrare dosar examinare", "preschimbare permis romanesc/strain", "transcriere vehicul înmatriculat in Romania", "inmatriculare vehicul neînmatriculat in Romania", "Autorizare provizorie numere rosii", "radiere vehicul", "duplicat permis romanesc" si "duplicat certificat inmatriculare". Nu scrie nicaieri in ce consta aceste programari, ceva detalii, o descriere.
Pentru cei care s-au mai confruntat cu aceasta problema, unde trebuie sa apăs pentru a ma programa online pentru a-mi schimba plăcuțele de inmatriculare deteriorate?

2 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Intri pe programare la ghiseu

https://www.drpciv.ro/drpciv-booking/

| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Din ceea ce înțeleg, pare că aveți probleme cu site-ul DRPCIV (Departamentului de Poliție al Circulației și Vamilor) din România în legătură cu programarea online pentru schimbarea plăcilor de înmatriculare a autovehiculului dvs. din cauza lipsei de informații detaliate despre opțiunile disponibile. Este posibil să aveți nevoie să contactați Departamentul de Poliție al Circulației și Vamilor sau să căutați informații suplimentare din alte surse pentru a afla mai multe despre procesul de programare și ce documente sunt necesare pentru a completa cererea dvs.