| Sofer a întrebat:

Salut. Vineri m-am înscris și eu la școală de șoferi pentru categoria A (asta din dorința de a învăța să merg pe motor ) eu deținând doar categoria B. Am făcut toate cele necesare pentru înscriere și platit prima rata avans. Si după îmi spune că o să mă sune ei într-o lună așa și jumate chiar pentru programarea la sala. Eu știam că după terminarea orelor de poligon și traseu se da sala? Îmi poate explica cineva cum este mai nou? De ce se da sala înainte?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil ca este vorba de un test in cadrul scolii de conducere, sa vada cum stai cu legislatia rutiera, inainte de a trece la conducerea in poligon si in oras.
Se pare ca nu iti vor cere sa mai fii prezent la orele de legislatie, se prezuma ca o cunosti, avand in vedere ca detii permis de conducere categoria B.