| Mar1usStoian a întrebat:

Salut! Vreau sa cumpar o masina (un volkswagen passat passat bt 2011)dar are o dauna estimativa între 24.001 RON –
48.000 RON iar masina este 6000k EURO
(Am verificato pe car vertical)
Masina arata impecabil! am si testato în anumite conditi, am fost si pe elevator cu ea!
Oare merita sa o cumpar?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu, nu merita
proprietarul ar fi putut insa sa iti indice zona afectata si eventual poze cu dauna, sigur le avea pe undeva iar dauna a fost destul de serioasa
pe de alta parte car-vertical si estimarile lor...

| Mar1usStoian explică (pentru Simpatic):

Proprietarul ma informat despre dauna! A fost lovita în partea din fata plus aripa din stanga(față)
Dar ma gândesc ca pe car vertical au cam exagerat cu estimarea daunei

| Simpatic a răspuns (pentru Mar1usStoian):

Iti dau dreptate, car vertical fac niste estimari aiurea
fa cum iti cere feelingul
daca consideri ca omul a fost corect si masina nu bate nu trancane
insa nu stiu ce sa zic de pret, nu am cautat la ce pret se dau aceste modele pe net? este un pret decent? nu ar trebui sa fie putin mai ieftina masina?
ora tarzie ma face sa nu caut acum (sunt obosit)
daca tu crezi ca merita, atunci nu conteaza ce zice x sau y
la fel pe mine nu ma poate convinge cineva ca porschele panamera diesel este mai speciala decat Nissan-GTR, orice argumente ar aduce ei pro panamerawinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai și nu ai aflat ce dauna a avut?

| Mar1usStoian explică (pentru suntserios):

A fost lovita în partea din fata plus aripa din stanga(față)

| suntserios a răspuns (pentru Mar1usStoian):

Eu nu m as baga in cazul asta, sigur a fost afectată și direcția în cazul asta.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu! Afară e vopsit gardul, înăuntrul este leopardul.

| Peli75 a răspuns:

Depinde, ai putea să nu o iei pentru că are daune, și în cazul în care vei face un accident, vor fi avarii mai grave la lovituri ușoare!

| emsimos a răspuns:

A fost mai scumpa dauna decat masina, tu stii