| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Salut. Vreau sa îmi cumpăr o mașină. Aveți idee cât m-ar costa o diagnoza? E vorba de un golf 5

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cine o face.
Printre blocuri cu diagnoze chinezești e 20-50 de lei, la service de la 100 de lei în sus.

| relian a răspuns:

Daca ai un scaner de buzunar,nu te costa nimic,scanezi tu masina acolo la fata locului si iti faci idee despre ce anume cumperi.

Banui ca vrei sa faci asta inainte sa cumperi masina,este bun ca te gindii la asa ceva.
Un scaner de buzunar scaneza orice masina,indiferent care ar fi aia,indiferent de brand,orice masina,iti spune daca sistemele is gata,iti spune daca ai coduri,iti spune ce coduri sunt,ori ce urmeaza sa vina.

Scanerul ala costa cigt faci tu o scanare la un service,tu nu ai nevoie de chestii amanuntite, ai nevoie sa stii daca ala care vinde masina a masluit ceva.
Ce zic eu este cel mai simplu de aflat, afli intr-un minut, atit iti ia sa scanezi.
Cind zic de buzunar, vorbesc de scaner cumparat de la magzin si este universal, nu de chestiile alea gen stikuri ce se fac de mai stiu eu cine si se vind online.