| Tiberiu_Adrian_1987 a întrebat:

Salut,vreau sa-mi achizitionez un scuter Kymco 50 cc,racire pe apa etc, nu prea am idee daca sunt in regula,ma refer ca si motorizare, astept raspuns.Multumesc

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

E chinezesc, fugi de el, am avut unul chinezesc schimbam cate ceva in fiecare luna.
Cauta ceva gen Yamaha, Aprilia, Piaggio, Malagguti.

| DryIce a răspuns:

Pe apa e nasol la chineji mai bine aer ca si asa nu prind ei 100+ km/h, pana la 80km/h nu iti trebuie pe apa, oricum stockul chinezesc e nasol rau e plin de limitari inclusiv in toba. La astia trebuie tuning serios investitie cca 1000 lei peste costu scuterului ca sa bagi set 80 si electronica in el calumea si banda adeziva suruburi de schimb etc. Daca doresti sa iti explic cum se face un tuning la china 4t. Eu mi-am facut pe chinezu meu cu set 80 si am scos de la 1.5cp la 10cp si nu doar din motor ci din limitari si cdi. La 10cp eu merg 80km/h cu acceleratie mare si urca cu 75 pe deal, aveam si 100 viteza maxima da pierdea acceleratie. Eu zic ca 80km/h e max la china 80cc. Ce sa mai zic de 50cc 4t cu limitari laughing daca prinde 50km/h sa fii multumit