| TakerNos a întrebat:

Salut am o intrebare vreau sa imi acizitonez un scuter nou de la kymco m-am gandit un super 8 in 4 t nu in 2 pentru ca ma enerveaza sunetul Unde gasesc un dealer sau sworoom kymco in Pitesti si inca ceva e bun kyco super 8 in 4 t ma refer la demaraj este puternic e un la coaste urca si viteza am inteles ca este limitata la 50 raspunsul corect funda

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu gasesti in Pitesti dealer, singurul dealer Kymco din Romania este in Bucuresti pe undeva pe soseaua de centura! Referitor la urcari pe coasta cu el nu reocmand fiindca are suspensii de asfalt nu prea ii plac drumurile forestiere, este cam fitos dar poti urca cu el de 2-3 ori, doar sa nu iti faci un obicei din asta fiindca il termini in 3-4 luni! Limita la 50 se scoate nu este aceea problema si da fuge de rupe pamantul pentru un scuter de 50 cmc in 4 timp, cel in 2 timpi oricum nu ti-l recomandam fiindca are un consum de ulei foarte mare si este scump de intretinut!