| M1XTaP3 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un peugeot 407 din 2007-2008 dar am auzit ca sunt foarte scumpe piesele aproape de scumpe ca la bmw. Vreau un sfat de la cei care au detinut peugeot 407 sau care inca detin.

Răspuns Câştigător
| Dangerfull a răspuns:

Sincer arata bine dar masinile care arata bine se strica cel mai tare.
Am avut un 405 pe motorina si un pasat B5 - tot pe motorina; De atunci nu mai dau 2 bani pe masinile "frumoase" si franceze;
Du-te la service la Eurial sa faci 'coada" la o programare- si vezi ce pret are "aftersales" ul pentru 407
In plus- la VW a iesit noul motor - nu mai e PD- ci cu rampa comuna;
Putere mai mare/l - la un palier mai jos- cu un cuplu ca lumea;
E drept- nemtii le fac mai austere, dar au un look mai profi;
Ma rog- fiecare cu parerea sa;

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am un prieten care are un 407, masina e ok, piesele sunt acceptabile, dar depinde si ce se strica la ea. Oricum cand iti iei o masina de 7-8 ani te astepti sa mai bagi ceva bani in ea