| Stefancos a întrebat:

Salut, vreau să-mi înscriu masina și nu am idei, am vrut să-mi pun ste dar este luat, ma puteți ajuta? doar din nu ele stefan as dori să-mi pun, mulțumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stii ca numerele preferentiale se platesc mult, nu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu toate ca nu e original, as incepe cautarea cu STF.
Bagi aici combinatiile care iti vin in minte, sa vezi daca sunt disponibile sau sunt date deja: https://www.drpciv.ro/drpciv-forms/plate-number
Vad ca unii abereaza pe aici de pretul numerelor, costa 40 de lei numerele la rand si 80 de lei cele preferentiale. Deci in nici un caz nu e scump.
Am inmatriculat o masina pentru cineva, i-am adus numerele acasa si l-am intrebat de ce nu a vrut preferentiale, iar el mi-a spus ca nu a vrut sa dea 300 de lei pe ele =))
Persoana care nici macar nu a reusit sa ii inmatriculeze masina inaintea mea, voia sa o jecmaneasca de 300 de lei, pentru numere care costau 80.

| Sofer a răspuns:

69 Ste

| Mayhem666 a răspuns:

SFN.
Desi, daca as fi tu, as incerca sa fiu mai original.
Apropo, trebuie sa platesti extra daca vrei un anumit numar la masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii și tu mai original.
Mulți își pun inițiale din prenume, e banal și comun.