| Cedry2k8 a întrebat:

Salutare. Am acasa un sistem audio 5.1 de la genius si as vrea sa iau subwooferul si sa-l pun pe masina. Stie cineva cum se fac legaturile? Subwooferul se alimenteaza la priza normala, eu cum il leg la masina? Legatura la casetofon o voi face prin 2rca cu 2rca? Sistemul este Genius 5050

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu il poti baga subwooferul la masină, deoarece este doar un difuzor de bas si se va auzi groaznic fara restul satelitilor, iar subwooferul merge doar la 220 nu cred ca il poti alimenta la bateria masinii cred ca ar consuma toata bateria.Si este mare subwoferul ăla, unde il pui in, masină, ca sa ai acces la butoanele din spate, si oricum volumul se face prin boxă nu are buton de volum in pate, are doar de reglaj.

| Digikey a răspuns:

Cauta un inverter care produce 220 de la priza de bricheta.Este suficient unul de 150W.