| ScottAdkins a întrebat:

Salutare, am nevoie de parerea unui specialist. Se poate schimba volanul de pe un audi b5 din 1995 cu un volan de pe un audi b5 din 1997? Mai jos sunt niste poze, prima e cu volanul pe care il am si a doua e cu volanul pe care as vrea sa il pun.

https://ibb.co/mEXEkw

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Orice se poate.
Doar ca in cazul tau nu va fi plug&play (nu se vor potrivi fara alte adaptari).
Volanul tau ( model 1995) are alt fel de conectori la spirala, spirala este prinsa in volan, in tip ce la modelul 1997 spirala e pe coloana de directie.
Priveste urmatoarea imagine: https://anunturi-auto.4tuning.ro/......68300.html
Spirala modelului din '95 e modelul e sus, spirala modelului '97 e modelul de jos.
Vestea buna e ca odata ce ai spirala modelul '97 se vor potrivi si alte tipuri de volane, sau mai bine spus, aproape orice tip, doar ca vor fi nevoie de alte mici adaptari la airbag.

Cam atatea informatii iti pot oferii, despre ce adaptari este vorba pentru trecerea de la spirala model '95 la spirala model '97 nu te pot ajuta.