| Nelutzu222 a întrebat:

Salutare, am si eu nevoie un cod pentru un casetofon original de ford focus din 2002 1.6 benzina. Am dat bateria jos si imi cere cod-ul acuma

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Sunt coduri universale, vreo 4-5 coduri la toate casetofoanele... google it.
Incearca Cod 4751
daca nu functioneaza vezi http://www.ukbookshelf.co.uk/page1

| Nelutzu222 explică (pentru SasNetRomania):

Am gasit codu pe caset, Multumesc!

| aLeXz95 a răspuns:

Salut,aceeasi poveste ca si la mine, iti trebuie numarul de serie al casetofonului si marca(le gasesti pe casetofon...deci trebuie scos casetofonul, ori il citesti cu tester.Nu stiu cum e la ford,dar la vw asa e) si intri pe internet, dai un search" free ford radio decoding "sau "free radio decoding", bagi numarul de serie. Daca nu se poate, sunt service-uri specializate care decodeaza pe baza citirii memoriei, cotra cost....sau la reprezentanta(asta sa fie ultima solutie, ca e scump).E un proces cat de cat simplu.Bafta!