| ionpopescu826 a întrebat:

Salutare.
Am si eu o intrebare legata de vanzarea unei masini. M-a sunat un posibil cumparator si a zis ca ar vrea sa cumpere masina de la mine doar ca nu pot sa-i dau si fiscalul in aceeasi zi cu contractul de vanzare-cumparare deoarece vine in week-end cand la primarie nu se lucreaza. El spune ca nu-i nicio problema, ma duc eu in alta zi si il scot si il trimit prin posta doar sa facem actul de vanzare-cumparare si sa-i dau si restul actelor si o ia si pleaca. Intrebarea mea este urm: nu cumva fiscalul trebuie scos tot in aceeasi zi cu actul de vanzare-cumparare? Ce riscuri am eu ca si cumparator daca accept sa o dau asa fara fiscal pe loc? Va rog mult, ajutati-ma urgent

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti scoate fiscalul cand vrei tu. Tine doar de tine si daca ai actul de v c nu e nicio problema

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca tu vinzi masina esti vanzator si tu n-ai nici un risc. Cumparatorul nu o poate inmatricula fara certificatul de atestare fiscala.