| RooN a întrebat:

Salutarehappy Am si eu o intrebare pentru voi.
As dori sa imi cumpar pe masina un sistem audio(Cd-player+boxe fata+boxe spate+woofer+amplificare) acum eu nu prea ma pricep la din astea si daca stiti si voi ce ar fi mai bun si mai fiabil sa imi receomandati si miebig grin
Va multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| Koisan69 a răspuns:

Eu recomand sa dai un telefon la beloud.ro si in functie de buget iti vei lua ceea ce este mai bun in bugetul pe care il ai. Sonorizarile auto nu sunt chestii pe care le face oricine. O combinatie bunicica te duce undeva pe la 2500 lei cu sonorizare mtx si player pioneer, instalarea lor trebuie facuta de cineva care se pricepe la cum ar trebui sa sune un woofer, restul se numesc incropeli si ai mare grija cu alimentarea amplifului...ca o alimentare necorespunzatoare poate duce la incendierea masinii.

5 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Depinde de masina pe care o ai.Degeaba iti cumperi Sony sau alte marci cunoscute ca daca nu ai spatiul suficient de mare sau suficient de mic incat sa aiba o rezonata buna.Eu recomand JVC macar wooferul cu un condensator ca este o marca buna si de obicei suna bine in orice spatiuwinking

| jocnecurat a răspuns:

Bang & Olufsen, Bose, Harman Kardon sunt cele mai tari firme audio dar problema este ca vin pe masinile scumpe de la 80. 000 euro in sus, pentru ca systemul audio costa intre 3 si 20 de mii de euro. Daca vrei calitatea sunetului la eu recomand un system Alpine de la A la Z.Firma Infinity au amplificatoare si boxe care suna excelent dar nu au CDplayer.Pe masina precedenta am avut un CD/DVD Dec Kenwood DNX5140, amplificator si boxe Infiniti si se auzea super.Pe actuala am cu ce a venit din fabrica Rockford Fosgate e slabutz nu e cine stie ce dar am in plan sa instalez un system Alpine complet.Are un prieten si imi place cum se aude.CDplayer alege dintre Alpine, Clarion, JVC, Kenwood, Pioneer, Blaupunkt sau Sony.Amplificator si boxe Alpine sau Infinity.Acuma nu stiu ce se gaseste prin Romania sau unde esti u.

| dean a răspuns:

Daca tot pui sistem, pune si un condensator!

| oliver427 a răspuns:

Pioneer e cea mai buna marca in asa ceva, putin mai scump, dar nu vei fi dezamagit. bafta

| emanuelf a răspuns:

Eu recomand Bose, e excelent. Gasesti pe google mai multe informatii.