| David196 a întrebat:

Salutare. Am și eu o mica mare problema daca știe cineva și mă poate ajuta. De curând am cumpărat o motocicleta înmatriculata in Bulgaria. In trecut a fost înmatriculata in Romania doar că cel care a vândut-o nu a putut oferi fiscal. Cumpărătorul a înmatriculat-o in Bulgaria. Iar eu as dori sa o reînmatriculez in Romania. Am făcut rarul și tot ce trebuie. Doar că cei de la înmatriculări mi-au zis că trebuie să las actele la ei pentru că motocicleta nu a fost radiata pentru export. Și că trebuie să mi-o radieze ei. Au zis că durează în jur de 20 de zile. Știe cineva ce etape necesita aceasta radiere și dacă este vreo problema?

1 răspuns:
| MadalinDragos a răspuns:

Salut.
Nu sunt niste etape care tin de tine cu de politie. Ei verifica daca motocicleta a gost sau ju furata, daca afost implicata in accidente cu fuga de la locul faptei etc si apoi vor proceda la radierea ei din circulație apoi se va trece la procedurile de inmatriculare legale.
Tu unul nu ai ce sa faci, decat sa astepti raspunsul lor.
Multa bafta