| Andrei16Cristian a întrebat:

Salutare am si eu un peugeot speedfight 50cc si vreau sa ii mai pun si eu ceva pe el mai special,ex lumini, dati.mi si mie idei pentru un tunning super care sa nu coste prea mult.

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Poti cumpara un invertor 12V->220V (de aprox 100w) si 2 instalatii de brad si sa le infasori pe scuter.Sau cauti direct instlatii de brad la 12 V...Este ilegal sa pui tot felul de lumini pe unde te taie capul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Desi sunt de acord cu Ombladon, poti sa cumperi banda cu SMD-uri waterproof, pe care le prinzi cu banda dublu-adeziva sub scuter, tragi firele pe sub carenaj, le alimentezi direct de pe baterie, iar plusul il treci printr-un contact pus undeva la indemana, sa le poti stinge cand vezi militieni. I-am facut unui prieten asa, desi nu mi-as face asta pentru mine, pot spune ca aveau efect. Era tot un Peugeot, nu stiu modelul, albastru cu negru, iar led-urile ce le-am pus erau tot albastre.
El le-a vrut pe lateral, si cam orbeau. Daca le pui sub scuter, o sa fie efectul mai placut, ca o sa lumineze doar asfaltul, si n-o sa deranjeze pe nimeni.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Salut vrum, pana la Craciun mai este, doara ce-a trecut Pastele!winking

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Jicarean_Calin_1960):

Da, dar cum era zicala: Omul gospodar face iarna car si vara sanie laughing
Fiecare cu pasarelele lui...
Din cati clienti am, multi sunt cocalari, nu am ce sa le zic, atat timp cat ma platesc laughing