| Extassy a întrebat:

Salutare!
Am un Passat b5.5, Berlin și vreau sa-i modific puțin sistemul de sunet.
Am doar doua boxe pe ușile din față și alea se aud ca naiba.
Vreau sa-i schimb boxele și sa-i pun pe toate ușile + un subwoofer auto. Chestia e ca eu nu prea ma pricep în boxe/subwoofere și nu știu ce sa aleg și as vrea sa ma ajutați voi cu niște sfaturi. Am intrat pe UpCar și am văzut acolo niște chestii interesante. Și ca fapt divers, prefer sa le iau noi decât second hand, chiar n-am chef ca întro săptămână să mă trezesc ca nu-mi mai merg (Cel puțin boxele le as vrea noi).
Acum sa nu credeți ca as vrea cine știe ce sistem profesional sau mai știu eu ce. Am găsit pe UpCar un subwoofer auto de la Alpine la 289 lei. Este de 300W și puterea maxima de 1000W. Sensibilitate 92dB.
Acum nu știu cât de puternic este dar este bun la preț?
Acesta este link ul produsului:
https://www.upcar.ro/subwoofer-alpine-swt-12s4-300w-rms- 1400.html
Ce părere aveți de el?
Și am mai găsit niște boxe de la Hertz la 280 lei/2 buc. Sunt de 40W și putere maxima 80W.
Sensibilitate 93dB.
Link ul boxelor:
https://www.upcar.ro/......zoare.html
Ce părere aveți și de astea?
Și ca fapt divers pe mașină am un CD Player de la Pioneer 4x50W.
În principal vreau să-mi spuneți dacă este o alegere buna sa le cumpăr.
Va rog sa răspundă doar cei care se pricep.
Mulțumesc!

1 răspuns:
| M4RK a răspuns:

Sa sti ca la aceste produse m-am uitat si eu si mi-am cumparat boxe Hertz Uno K130 cu tweetere si sunt foarte bune pe partea de inalte si medii. Urmeaza sa strang niste banii pentru Hertz DCX 130 pentru usile din spate iar apoi o sa imi cumpar pachetul de bass Alpine. Din review-urile de pe alte site-uri si de pe Youtube mi se pare a fi un subwoofer bun doar ca ampificatorul din pachet este mai mic la putere.