| BlackBMW a întrebat:

Am un subwoofer Pioneer TS-WX303 si am auzit ca la acest tip de incinte se poate pune material fonoabsorbant pe dinauntru ca sa scoata un bass mai profund. Este adevarat, si cum se face acest lucru? Se pune pe toti peretii incintei sau doar pe unul anume? Multumesc!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am mai auzit povestea asta, si despre alte subwoofere. Nu am incercat.
Se lipeste material pe peretii din spatele subwooferului, adica pe toti, mai putin cel pe care e montat difuzorul.
Ai grija, in timpul lucrarii sa nu strici etanseitatea incintei. Orice crapatura sau gaura facuta in incinta, bazaie ca naiba dupa aia.