| Daniel_5468 a întrebat:

Salutare, as avea o intrebare...care stie care este viteza maxima la Passat 2007, 2.0 FSI de 150 cai?
merge mai mult de 230km/h?
Ca... Passat 1.9 TDI 105 cai stiu ca merge 210 km/h

Multumesc happy

10 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

La "Höchstgeschw" gasesti ce cauti
http://www.autoplenum.de/......15093.html
http://www.autoplenum.de/......15242.html
Astea sunt datele fara chiptuning.

| Roby67 a răspuns:

@Daniel, viteza care o arata la kilometraj nu este si viteza cu care te deplasezi. La toate autoturismele, viteza de la kilometraj este cu pana la 20% mai mare decat viteza de deplasare. Mult mai exact se masoara viteza cu un GPS, sau cu radarul de la politiehee hee
Kilometrajul arata exact la camioane, cel putin la cele inscrise in Germania. In afara de asta viteza maxima se masoara pe un drum drept (nu in panta) si fara vant.

| CapitanuSemafor a răspuns:

Daca eu cu un Logan de 1. 6 16v 110CP ating 220 la ora, fa putine calcule privind greutatea in plus si vei ajunge la cat ai zis tu

| valy1233 a răspuns:

In jur de 230, la viteza asta conteaza mult cum bate vantul, cum ai rezervorul(full, sau mai gol)greutatea pasagerului/lor...cu putin noroc iei 240(in bord) dar viteza reala e mai mica banuiesc...

| Sofer a răspuns:

Ajunge garantat la 240 kmh.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este aproximativa de 230km/h
nu cred ca ajunge la 240km/h.

| Daniel_5468 explică:

@Roby67 Da... dar la 2. 0 FSI 150 cai scrie 213 km/h ca in certificat. dar nu se poate deoarece am un 1. 9 TDI de 105 cai si am mers cu 210 km/h cu el.

| Daniel_5468 explică:

Da...am si un FSI de ala si un TDI de 1. 9... dar am fost curios mai tare la FSI ca cu TDI 1. 9 am vazut ca deja la 210, nu prea mai merge in sus

Cu FSI-u de 2. 0 am incercat pe autobanda in Germania am mers cu 220...mergea si mai mult dar nu i-am dat...

Oricum multumesc mult de raspuns tuturorwinking

| Daniel_5468 explică:

@audirs6 Bine zici laughing De abia merge Passat 1.9 TDI BlueMotion al meu cu 220 KM/h laughing

| audirs6 a răspuns:

Brutus90 bai baiatule vorbesti prostii mai mari ca tine laughing cum sa mearga loganu de 110 cp 220?straight face nu te mai lauda cu masina aia de plastic