| Crush247 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un Alfa Romeo 159 1.9 Diezel si as vrea sa aud pareri ale unui detinator / fost detinator.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu te pricepi, asculta mai bine parerea unui specialist de service, inainte de cumpararea masinii, chiar daca trebuie sa platesti ceva pentru constatare!
Va costa mai putin decat ai plati in necunostinta in domeniu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1.9 JTD e un super motor. Intalnit si pe Opel, sub emblema CDTI.
In ciuda volumului imens de hate-uri indreptate spre fiabilitatea marcii, are un var, un prieten a avut 2, altul 3.
ABSOLUT NICI UNA NU A AVUT PROBLEME, CU ATAT MAI PUTIN ELECTRICE.
Sper ca se intelege.
Caroseriile sunt foarte solide, atat la impact, cat si in timp, in fata ruginei.

| NLS a răspuns:

Probleme la partea electrica cat cuprinde. Led care se aprinde in bord, si nici un specialist din Germania nu i-a dat de cap. Acum o duce in Romania, unde poate se gaseste cineva sa se priceapa. Modelul in cauza - 156 2.0 Sport, a fratelui meu.
Consum mai mare de ulei decat la alte marci.
In rest, numai de bine.

Răspuns utilizator avertizat