| Mario4658 a întrebat:

Salutare băieți și chiar și fete! Întrebare serioasă,cine e dispus să-mi spună cât costă să recondiționez masina visurilor mele, un Peugeot 306 XR hatchback din 1993, motor 1.4, benzină.Mașina e perfect funcțională, doar că motorul e mic...rugină pe ici pe colo,mă gândesc la un engine swap,sablare caroserie,revopsire,jante,filtre sport,tot tacamul.Și incă ceva,are hayon din piele sau un material asemănător,și e cam mare,aș vrea să îi pun o trapa de sticlă,mai mică.Iar în final, toată treaba asta bănuiesc că are nevoie de omologare...e vreo rezolvare la problema asta? Mulțumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca mai degraba cu.Te costa cam mult reconditionarea.La cate vrei sa ii faci.

| Mario4658 explică (pentru darrio2007):

Parcă 3000 nu ar fi așa mult, cred că într-un service sau un atelier auto bun aflu exact, sau maidegrabă știe cineva un atelier auto care se ocupă de așa ceva?

| darrio2007 a răspuns (pentru Mario4658):

Nu ai spus din ce localitate esti.Nu am cum sa iti recomand un atelier(service).

| Mario4658 explică (pentru darrio2007):

Județul Olt, Slatina.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mario4658):

Imi pare rau.Nu te pot ajuta.Sunt din Braila.

| darrio2007 a răspuns:

Cu Rabla am vrut sa scriu.

| Buresbista123 a răspuns:

Pe putin 3000 de euro

| Braunion a răspuns:

Esti colectionar Peugeot? Ca altfel nu ai ce face cu o masina care are fix 20 de ani. Aia nu mai e masina demult...

| Mario4658 explică (pentru Braunion):

Nu sunt colecționar, dar am o pasiune pentru mașina asta, e prima mea mașină și vreau să o recondiționez.