| ionutz001 a întrebat:

Salutare,cum gasesc un spray de vopsea auto, tot caut dupa cod si nu gasesc (lb6s) verde.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am gasit pe net, dar exista spray-uri dupli-color lb6s; poate-poate gasesti un magazin cu asa ceva pe stoc.
Sa comanzi din afara nu merita, ajungi prea scump, iar transportul dureaza mult: https://www.amazon.com/......ef=sr_1_13 ie=UTF8&qid=1549800620&sr=8-13&keywords=LB6S
Asa ca te sfatuiesc sa apelezi la un laborator de vopsea auto, care prepara vopseaua dupa reteta, si o poate baga in flacoane spray.
Eu am lucrat cu astia: http://www.magazinvopseaauto.ro/ro/41-spray-vopsea-auto-preparat-dupa-cod-
Dar pentru vopsea la cutie, nu spray; te sfatuiesc sa vorbesti cu ei pe Whatsapp, la 0728888788, pentru ca site-ul nu este actualizat cum trebuie. Nu sunt din cale afara de seriosi, dar daca sunt singura solutie pentru tine, alege-i.
La mine in oras sunt doua sau trei laboratoare de vopsea (magazine cu stand de preparare), si cel putin unul poate crea spray-uri dupa cod, dar am impresia ca trebuie sa astepti cateva zile.
Atentie insa:
1. vopseaua metalizata nu poate fi retusata fara egalarea lacului (polish macar)
2. nuantele gri-verzui au mai multe variante, si nu intotdeauna se potrivesc cu restul masinii
3. vopseaua ta trebuie acoperita neaparat cu un strat de lac.

| Panamax a răspuns:

Te duci la orice magazin de vopsea auto si ti-l face pe loc. costa 50 de lei.