| GabrielRazvan1982 a întrebat:

Salutare.daca imi cumpar masina inmatriculata in alt judet, mai trebuie platita taxa de inmatriculare (timbru) daca vreau sa o inmatriculez judetul meu? Lasati mai multe detalii va rog cam ce ar trebui sa fac.

Răspuns Câştigător
| Tediy_Tediy_1998 a răspuns:

Cere-i la om dovada de la anaf cum ca taxa a fost platita si nerecuperata si atunci nu trebuie sa mai platesti taxa ca sa o transcrii pe tine. Daca in dovada scrie ca taxa a fost recuperata atunci trebuie sa platesti din noua taxa.

1 răspuns:
| Cangri_Stefan_1982 a răspuns:

Taxa se plateste doar daca nu a fost platita sau recuperata.
In rest nu se mai plateste daca a fost deja platita si nerecuperata.