| Eko320 a întrebat:

Salutare!
De curând am achiziționat un Bmw 320i e46 din anul 2002, motor 2171 cmc,cutie automata, 170cp.Vreau sa aud părerea voastră. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Ionut29897 a răspuns:

Lasa consumul e BMW..motorul e brici e cu 6 cilindri in Linie

Sa-l stapanesti sanatos

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ne o in test drive si pe urma ne dam si cu parerea

| Eko320 explică (pentru suntserios):

Te aștept in Germaniawinking

| relian a răspuns:

E veche, dar iti poti face treaba cu ea.

| Eko320 explică (pentru relian):

Multumesc pentru părere.Precizez ca mașina am cumparat-o din Germania si are tuv nou.are 178.000 km reali

| Ionut29897 a răspuns (pentru relian):

E motor de 2.200 cu 6 in linie. daca nu știți mai bine tăceți și nu scrieți abureli ca de alea e plină lumea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut29897):

Nu stim adica stii tu? Afla omule ca stiam f bine cat este motoru, am spus asa 2 litri in mare, nici nu era vorba macar de motor omu stie f bine ce motor are, nici na intrebat lucru asta, deci cu alte cuvinte tu te bagi aiurea vorbesti total pe linga subiect.Scrim abureli spune concret care abureli sunt alea? Ai condus tu masini standard si apoi automate sau ambele mai mult ca mine si eu nu stiam? Eu pun pariu ca am condus fata de tine si stiu f bine despre ce vorbesc.Referitor la consum iti arat pe orice site serios ca cele automate consuma ori mai putin ori cat cele standar.NU ce vezi tu pe Youtube aia nu-s curios, vino cu ceva siteuri serioase, ceva legale, ceva de la fabricant si mai vorbim dupa.Dar vii exact cu aceiasi masina exact aceiasi nu alte stiu si eu accesorii puse pe motor si povesti.Tu esti ala care esti pe dinafara nu noi.Imi spui tu mie cai motor in linie, adica eu te pomeni ca nu am verificat sau cum? Sau ca e de 2.2 pai am stiut dinainte sa scriu astaAi face bine sa comentezi si sa raspunzi celui care intreaba daca te bagi in seama aiurea.

| Sofer a răspuns:

Motorul e ok dar avand in vedere ca e automat o sa consume ceva mai mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sofer):

Masinile automate consuma mai putin decat cele standard asta asa sa ai idee si sa retii ceva corect, sau eventual poate consuma ca si cele standard dar in general consuma nitel mai putin.Nu o zic eu o spune fabricantii, deci daca aia mint asta e.

| Eko320 explică (pentru Sofer):

Asa este, ai dreptate.Multumesc pentru parere

| Eko320 explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca îmi consuma puțin mai mult decât una manuala, dar mai am de învățat.este prima cutie manuala pe care conduc

| Sofer a răspuns (pentru anonim_4396):

Cele automate au consum cu 1 sau 2 litri mai mult decat cele cu cutie manuala. Daca vorbim de masini de generatie noua nu o sa consume asa mult e cam la fel ca cele manuale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sofer):

Ok daca e cum spui da un link ceva sa vedem ce spui, dar unul din asta bazat, adica nu ce spun unia de la radio sant.