| CiocolataBuna a întrebat:

Salutare.
Detin un ford focus 1.6 benzină combi an 2001 si as vrea sa ii schimb releul la pompa de benzina... oare ma puteti ajuta cu localizarea acestuia? Multumesc!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Cauta sub capota, undeva ai o cutie unde ai sigurantele si acolo sunt si ceva relee.Pe capacu de la acea cuyie scrie fiecare ce reprezinta.
Daca nu gasesti asa atunci cauta pe Youtube sau pe google, dar in engleza, cauta ceva de genul asta-Ford Focus 2001 Fuel pump relay. Apoi alegi image, asta dacs esti pe google sau spui location.Dar din ce am vazut acolo este si releul de la pompa ce o cauti tu.