| DobreVali14 a întrebat:

Salut,dețin un ford focus 2 1.6 benzina din 2005 si am nevoie sa schimb semeringul de la pompa de servo, as putea cumva sa dau jos doar fulia de la pompa sau trebuie data pompa cu totul jos.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Trebuie sa dai pompa jos,dar cel mai indicat este sa o schimbi de tot,o sa faca ca toate alea odata ce o dai jos si umbli la ea.
Pompele astea directie is cele mai sensibile,am vazut pompe care nu mai aveai ce le face,deci urlau ca trenu laughing doara pentru ca s-a dat cureaua aia de accesorii jos sa stiu si eu sa fie schimbata sau se se umble la altceva decat la pompa aia,apoi nu mai aveai cei face,scoate zgoimot de zici cai tren.

Tu vrei sa o repari, sincer nu am vazut pe careva sa le repare, dar poate ca merg reparate.
Daca pompa aia crezi sigur ca pierde fluid pe unde spui pe la semering, incearca, dar trebuie sa dai jos, cand o sa pui la loc sa ne spui si noua de mai poti sa pui piesele alea la loc si sa mai si functioneze normal.

| Amanda1 a răspuns:

Taica-meu a avut un ford focus si l-a vandut repede spunand ca e extrem de scump de intretinut. acum are o Dacia.